Wizyty

środa, 26 września 2012

Czy wiecie kochani, kiedy należy zrywać jabłka "malinówki"?

10 komentarzy:

 1. wydaje mi się,że w drugiej połowie września ale to zależy od pogody i dojrzałości jabłek w każdym roku może być inaczej..niektórzy twierdzą,że jabłko jest gotowe do zerwania gdy pestka staje się brązowa...pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś (gdy rosły te prawdziwe malinówki) mówiło się że po pierwszym przymrozku :)
  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajowy blog :)
  Pozwolisz że zagoszczę na dłużej bo moje klimaty.

  Masz malinówki ? zazdroszczę, wydaje mi się że po przymrozkach ale już chyba można. Jeżeli jest u Was ich tyle ile u mnie Antonówek to zacznijcie już zrywać.

  Niebieska to koteczka.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za informację. Malinówek i innych jabłek u nas jak "mrówków" :) :) W takim razie w sobotę jadę Na "Krzemień" jabłka rwać :)
  Koza, czytam Twój blog i jestem pełna podziwu. Może kiedyś także będę miała kozę i jakiegoś kucyka. No i koniecznie drób :) Z tego co widziałam Wy macie gospodarstwo rolne, a przy hodowli zwierząt nieodzowne są budynki gospodarcze, a tych niestety u mnie brak:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zahodować takie zwierzęta, które nie wymagają budynków gospodarczych, np. krowy szkockie (włochate) albo daniele czy żubry :) Także koniki polskie są odporne i śpią na śniegu.
   Wystarczy skromna wiata.

   Usuń
  2. Mam prośbę co do tych malinówek... to moje ulubione jabłka :) Mogłabyś nazbierać nasion dla mnie? Ja tu różne nasiona mam, mogłybyśmy się wymienić nasionkami :)

   Usuń
  3. Jasne,że mogę, tylko mam je wyciągnąć teraz z jabłek czy kiedy?

   Usuń
 5. Nie wiem co do malinówek, ale u nas są szare renety, na początku myślałam, że są obrzydliwe, zeszłej zimy ok. stycznia/lutego spróbowałam - wspaniałe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O szarą renetę też bym poprosiła :) Tzn. o nasiona :)
   Wiem, że są dobre na szarlotki i chyba na przetwory...
   Mam na wymianę różne nasiona warzyw, kwiatów i drzew i krzewów owocowych.

   Usuń
  2. Malinówki znam, ale tamtych pozostałych to nie(chodzi mi o nazwy). Wiem tylko,że to staaare jabłonie są. Postaram zebrać z nich nasiona :)

   Usuń